صفحه شخصی محمود دریس   
 
نام و نام خانوادگی: محمود دریس
استان: تهران
رشته: کارشناسی عمران
شغل:  طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
تاریخ عضویت:  1391/07/09
 روزنوشت ها    
 

 رنگ و طراحی نور دفتر کار بخش معماری

9

رنگ و طراحی نور دفتر کار

دفتر کارتان را طوری رنگ کنید که کارتان را منعکس کند، برای ملاقات با مشتری‎ها مناسب باشد و به شما خلاقیت و بهره‎وری بدهد.
با وجودی که دست شما در انتخاب رنگ همانند رنگ منزل باز است اما باید رنگی انتخاب کنید که در کنار سایر چیدمان خلاقانه به نظر برسد. مجبور نیستید رنگ سفید را انتخاب کنید، رنگ‌های متنوع بسیاری وجود دارند که با دکور سایر وسایل همخوانی خواهند داشت. انواع خاکستری با خطوطی از سبز یا آبی یا بژ و قهوه‎ای‌روشن رنگ‎هایی هستند که نه مشتری‎‏ها را شوکه و نه رئیس‎تان را ناراحت می‏کند.
انتخاب رنگ برای دفتر‌کار، چه در خانه و چه در محل کار، به شخصیت و علایق شما بستگی دارد‌ اما تحلیل ویژگی‌های خاص دفتر کار و برنامه‌ریزی فرآیند انتخاب رنگ را آسان‌تر خواهد کرد.
قبل از انتخاب رنگ برای دفتر کار در نظر گرفتن عوامل مختلف مهم است. به عنوان مثال، رنگ می‌تواند اتاقی را کوچکتر، بزرگتر، گرمتر یا سردتر کند. در نهایت، اینکه چه رنگی برای دفترتان انتخاب کنید یک انتخاب شخصی است. رنگی را انتخاب کنید که دوست دارید.

دستورالعمل
قدم اول: اندازة دفتر را مد نظر قرار دهید. اگر مایلید اتاق، بزرگتر به نظر برسد، سفید یا رنگ‌های روشن را انتخاب کنید. سقف سفید نیز به بزرگتر به نظر رسیدن یک اتاق کمک می‌کند. اگر فضا بزرگ و سرد به نظر می‌رسد، رنگ‌های تیره می‌توانند آن را گرمتر کنند.
قدم دوم: هنگام انتخاب رنگ برای دفتر کار خانگی یا اداری خود، شخصیت خود را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید حس انرژی و احساس را در فضا ایجاد کنید از رنگ‌های گرم استفاده کنید؛ قرمز و سبزِ زرد. اگر مایلید تأثیری آرامبخش ایجاد کنید از رنگ‌های سردی چون سبز و بنفش و قرمز استفاده کنید.
قدم سوم: نوع نور دفترتان را تعیین کنید. حباب‌های تابان در مقایسه با نوع فلورسنت یا نور طبیعی، درخشش گرمتری دارند. اگر دفتر شما دارای نور طبیعی زیادی است، رنگ‌های روشن آن را کورکننده خواهند کرد.

ایده‌های رنگ فضاهای داخلی
رنگ کردن یک اتاق راهی آسان و ارزان برای بخشیدن چهره‌ای جدید به آن است. صدها رنگ و تعداد نامحدودی از ترکیبات رنگ‌ها برای انتخاب کردن وجود دارد. در زمینه مد هم گزینه‌هایی چون رنگ مصنوعی یا رنگ بافت‌دار وجود دارد. رنگ فضاهای داخلی تنها پوششی رنگین روی دیوارها نیست بلکه عنصری زینتی است که روی طراحی داخلی شما تأثیر خواهد گذاشت.
قدم چهارم: به این نکته توجه کنید که آیا دفترتان از سایر اتاق‌های خانه قابل رؤیت است یا نه. اگر قابل رؤیت است رنگی را انتخاب کنید که در راستای رنگ خانه باشد. برای یک دفتر اداری نیز باید رنگی را انتخاب کنید که هم راستا با رنگ کلی ساختمان و کف باشد.
قدم پنجم: هنگامی ‌که گزینه‌های‌تان را محدود کردید، نمونه رنگ‌ها را به دفتر بیاورید. همچنین می‌توانید مقدار کمی ‌از آن رنگ‌ها را بخرید. بخشی از دیوار را به عنوان نمونه رنگ کنید.
قدم ششم: نمونه رنگ شده را در اوقات مختلف روز، با نور و بدون نور بررسی کنید، با توجه به کاربرد دفترتان. توجه داشته باشید که نور چگونه روی رنگ تأثیر می‌گذارد.
ادامه مطلب را از لینک روبرو بخوانید


http://www.armisdecor.blogfa.com/post/94

سه شنبه 23 آبان 1391 ساعت 09:53  
 نظرات    
 
مائده علیشاهی 20:05 سه شنبه 30 آبان 1391
1
 مائده علیشاهی
شخصا بابت مطالبی که در رابطه با طراحی داخلی درج میکنید بینهایت ممنونم.
موفق باشید.
محمود دریس 22:55 شنبه 18 آذر 1391
1
 محمود دریس
نظر لطف شماست
مریم عباسی 13:08 دوشنبه 7 اسفند 1391
0
 مریم عباسی
ممنون از شما
مریم عباسی 13:09 دوشنبه 7 اسفند 1391
0
 مریم عباسی
عالی بود باز هم مطلب بذارید بهتره